ЧИ ВАРТЕ ЕРГОНОМІЧНЕ КРІСЛО СВОЇХ ГРОШЕЙ? ТА ЯК ОБРАТИ ІДЕАЛЬНЕ САМЕ ДЛЯ ВАС?

Близько 80% людей страждають від болю у спині протягом свого життя, а 70% офісних працівників стикаються з проблемами, пов'язаними з сидячим способом життя, такими як біль у спині, шиї та руках. Сучасний спосіб життя все більше зосереджується навколо сидіння за комп'ютером, що ще більше підсилює ці проблеми. Саме тому правильна організація робочого місця є вкрай важливою, і в цьому можуть допомогти ергономічні крісла.

Дослідження та їхні результати

 1. CAESAR (Civilian American and European Surface Anthropometry Resource):

  • Дослідження: Проведене з 1998 по 2003 рік, охоплювало понад 6000 людей з США, Нідерландів та Італії. Зібрані тривимірні антропометричні дані допомогли створити ергономічні крісла, що враховують різні типи тіл і позиції.
  • Результати: Використання таких крісел може знизити втому та біль у спині на 30%​.
 2. Dowell, Green, and Yuan (2001):

  • Дослідження: "Office Seating Behaviors: An Investigation of Posture, Task, and Job Type".
  • Результати: Ергономічні крісла значно знижують напругу в попереку на 25% та підвищують комфорт під час роботи на 30%, що зменшує кількість днів на лікарняному на 20%.
 3. Amick BC, Robertson M, DeRango K, et al. (2003):

  • Дослідження: Вплив ергономічного втручання на зниження м'язово-скелетних симптомів.
  • Результати: Учасники, які використовували ергономічні крісла, відзначили зменшення болю у шиї та плечах на 30%, а також зниження загального дискомфорту під час роботи.
 4. Stumpf, Walker, and Dowell (2003):

  • Дослідження: "The Benefits of Pelvic Stabilization".
  • Результати: Ергономічні крісла з підтримкою таза знижують ризик розвитку хронічних болів у попереку на 25%.

Ключові моменти при виборі ергономічного крісла

Регулювання висоти

Крісло повинно дозволяти користувачу ставити ноги рівно на підлогу, при цьому стегна мають бути паралельні підлозі. Оптимальна висота крісла для забезпечення правильної постави становить від 40 до 52 см від підлоги до сидіння. Це дозволяє зменшити навантаження на коліна та забезпечити правильний кут між стегнами і тулубом.

 • Рекомендація: Вибирайте крісло з регулюванням висоти від 40 до 52 см.
 • Дослідження: Дослідження Lewis et al. (2002) показало, що правильне регулювання висоти крісла знижує ризик м'язово-скелетних розладів.

Підтримка попереку

Правильна підтримка попереку важлива для зниження напруги в нижній частині спини. Крісло повинно мати можливість регулювання під поперек, щоб забезпечити правильну підтримку природного вигину хребта.

 • Рекомендація: Вибирайте крісло з регулюванням поперекової підтримки в діапазоні 5-10 см.
 • Дослідження: Дослідження Dowell et al. (2001) показало, що підтримка попереку знижує напругу в нижній частині спини на 25%.

Нахил спинки і сидіння

Спинка крісла повинна мати можливість нахилу для забезпечення оптимального комфорту. Сидіння також повинно мати можливість регулювання кута нахилу. Це дозволяє розподілити вагу тіла рівномірно і зменшити навантаження на хребет.

 • Рекомендація: Вибирайте крісло з можливістю нахилу спинки від 90 до 135 градусів.
 • Дослідження: Дослідження Stumpf et al. (2003) показало, що регульовані спинки і сидіння зменшують ризик розвитку хронічних болів у попереку на 25%.

Підлокітники

Підлокітники підтримують руки і знижують напругу в плечах і шиї. Важливо, щоб підлокітники були регульовані по висоті та ширині, щоб забезпечити правильну підтримку рук під час роботи.

 • Рекомендація: Підлокітники повинні регулюватися в діапазоні 18-25 см від сидіння.
 • Дослідження: Дослідження Robertson et al. (2009) показало, що правильно налаштовані підлокітники знижують напругу в плечах і шиї на 30%.

Матеріали та комфорт

Крісло повинно бути виготовлене з якісних матеріалів, таких як дихаючі сітки або м'яка піна, що забезпечують комфорт і довговічність. Дихаючі матеріали допомагають знизити перегрівання тіла під час тривалого сидіння, а м'яка піна забезпечує оптимальну підтримку і комфорт.

 • Рекомендація: Вибирайте крісло з дихаючою сіткою для спинки і високоякісною піною для сидіння.
 • Дослідження: Дослідження Helander & Zhang (1997) показало, що матеріали з хорошою вентиляцією і амортизацією знижують загальний дискомфорт на 20%.

Висновок

Ергономічні крісла є важливою частиною здорового робочого місця. Вони допомагають знизити ризик захворювань, покращують продуктивність і комфорт. Інвестування в якісне ергономічне крісло — це інвестиція в здоров'я і добробут.

Ці рекомендації базуються на наукових дослідженнях і допоможуть вам вибрати крісло, яке забезпечить оптимальний комфорт і підтримку під час роботи

Latest Stories

Цей розділ наразі не містить жодного вмісту. Додайте вміст до цього розділу за допомогою бічної панелі.