СТІЛЬНИЦЯ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНОГО СТОЛУ: ДСП ЧИ МДФ? - TEHNOTABLE

СТІЛЬНИЦЯ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНОГО СТОЛУ: ДСП ЧИ МДФ?

Комп’ютерний стіл є обов’язковим елементом меблювання чи не кожного житла.

Стільниця – це робоча поверхня столу, і, без перебільшень, одна з його найголовніших складових частин.

Адже саме від стільниці залежить зручність, зносостійкість, практичність та зовнішній вигляд виробу. Тому, обираючи стіл з регулюванням висоти, слід приділити увагу матеріалу, з якого виготовлена стільниця.

Серед матеріалів, які сьогодні застосовуються для виробництва меблів загалом і стільниць зокрема, найбільш затребуваними є ДСП та МДФ.

Найбільшими перевагами обох матеріалів є такі:

 • вологостійкість,
 • зносостійкість,
 • легкість в обробці,
 • естетичність,
 • доступна ціна.

Для того, щоб обрати для себе оптимальний варіант, спробуємо розібратися, у чому ж полягає відмінність між ДСП і МДФ.

Властивості та характеристики ДСП

ДСП (деревно-стружкові плити), належить до листових будівельних матеріалів, широко застосовується в будівництві, ремонті та виробництві меблів.

Основні параметри деревно-стружкової плити: сорт, клас, марка

За якістю обробки поверхні ДСП може бути трьох сортів:

 • перший сорт – повна відповідність стандарту, бездоганний технічний стан, однотонність кольору;
 • другий сорт – плита більш грубої фактури, допустимі незначні відшарування країв і подряпини, за іншими параметрами ДСП не відрізняється від плит від першого сорту;
 • третій сорт (або поза сортуванням) – плити будівельного призначення, переважає груба структура основи, оскільки у виготовленні використовується велика деревна фактура – кора.

Для стільниць письмових столів, як правило, використовуються ламіновані ДСП першого сорту.

Класифікація ДСП

Класифікація ДСП здійснюється за наявністю фенол-формальдегідних смол, які застосовуються відповідно до технології пресування, передбачає наступні види плит:

ДСП е 0 – клас Е0 позначає, що емісія формальдегіду в плиті = нулю.

Екологічно чисте ДСП Е0 є безпечним для здоров’я людини і навколишнього середовища. Роблячи меблі з ДСП Е0 – не буде ніяких шкідливих запахів і випарів в будинку, що робить його безпечним для ваших домочадців ;

ДСП е 1 – плити цього класу відрізняються підвищеним еко-показником, тому можуть використовуватися для обробки житлових приміщень і виробництва дитячих меблів;

ДСП е 2 – обсяг домішок перевищує допустиму еко-норму, тому плити цього класу застосовують у сферах відсутності контакту з людиною.

Маркування ДСП передбачає механічні відмінності плит:

п-А – вологостійкість, міцність на вигин, підвищена стійкість до механічної деформації;

п-Б – характеристики дещо поступаються марці п-А, однак перевагою ДСП цієї марки є низька ціна.

Властивості ДСП пояснюються доцільністю застосування плити: виготовлений з дрібної стружки матеріал володіє всіма технічними параметрами натуральної деревини. Сполучною речовиною при формуванні пресованих плит виступають формальдегідні смоли, які анітрохи не знижують головних показників якості ДСП: легкості, універсальності, практичності та естетичності.

Що таке МДФ?

МДФ – це деревно-волокниста плита, і тут полягає перша відмінність від ДСП: при виготовленні МДФ використовують волокна, а не стружку деревини. Окрім того, склеювальним компонентом тут виступає парафін, який вважається більш екологічним і безпечним, аніж формальдегідні смоли.

Техніки обробки фасаду МДФ

Для обробки фасаду МДФ та надання йому привабливого вигляду використовуються такі техніки:

 • покриття плівкою,
 • покриття фарбою;
 • покриття високоякісним багатошаровим лаком ADLER.

Покриття плівкою – це нанесення на заготовку плівки ПВХ. Плівка дуже тонка – 0,3-0,5 мм. При нагріванні вона легко наклеюється на поверхню плити, включаючи всі поглиблення фрезерування (якщо такі є). Коли плівка вистигає, вона стає дуже міцною.

Поєднання МДФ і плівки ПВХ використовується в сучасному меблюванні досить часто. Такий варіант відмінно підходить для використання в меблів: МДФ має високу міцність, стійкість до підвищеної вологості і перепадів температури, а плівку легко підтримувати в чистоті.

Однією з головних дизайнерських переваг плівкових поверхонь – це різноманітність кольорової палітри. Покриті плівкою плити можуть бути матовими і глянсовими. Ще один спосіб зробити поверхні з МДФ красивими і оригінальними – це патинування. Патинування надає покритій плівкою плиті МДФ ефект старовини. Сама патина може бути темною, сріблястою або золотистою та найкраще поєднується з плівкою, що імітує дерево.

Технологія фарбування МДФ плит може відрізнятися на різних підприємствах, оскільки на сучасному ринку представлена величезна кількість фарб, емалей, лаків та інших матеріалів, які за своїми технологічними властивостями відрізняються один від одного. Однак є великий вибір брендів, які виробляють якісну грунтівку, фарби, емалі і лаки для роботи спеціально з МДФ.

Переваги фарбування МДФ: різноманіття кольорів і варіантів обробок (з урахуванням фінішних ефектів: хамелеон, перламутр, патина) – тисячі варіантів декору; можливість виправлення дрібних дефектів.

Справжньою знахідкою для краси, комфорту і безпеки в дизайні є лак АDLER Bluefin Pigmosof, який використовується саме для поверхонь МДФ.

Bluefin Pigmosoft – кольоровий лак на водній основі, матовий, має неймовірну стійкість до подряпин. Але найдивовижніше – це інноваційна формула самовідновлення, що не допускає залишків слідів від пальців. Незначні подряпини, які з’являються на поверхні стільниці, зникають завдяки справді унікальній технології. Без перебільшень можна сказати, що такий спосіб обробки МДФ – це меблі нового покоління!

Отже – ДСП чи МДФ?

Отже, як бачимо, основні показники ДСП і МДФ доволі схожі, проте саме в них і полягають певні відмінності, врахування яких допоможе Вам здійснити правильний вибір стільниці для підйомного столу:

 • екологічність: більш екологічним і безпечнішим матеріалом вважається МДФ, однак високоякісний ДСП відповідає необхідним стандартам безпеки;
 • вологостійкість – і ДСП і МДФ стійкі до вологи, однак у МДФ цей показник значно вищий.
 • зносостійкість, міцність: обидва варіанти досить добре зарекомендували себе і при правильній експлуатації виявляються надійними та довговічними.
 • естетичність: з плитами МДВ можливий максимально широкий варіант розробки індивідуального дизайну, малюнка, різних ефектів.
 • одна з переваг стільниці з МДФ є відсутність кромки на відміну від ДСП, яка з часом може відходити.
 • ціна: і ДСП, і МДФ вважаються бюджетними варіантами, однак ціна на МДФ вища.